Sanktuarium NMP Matki Pocieszenia w Oławie

 

Triduum Sacrum

 

w Parafii NMP Matki Pocieszenia w Oławie

A.D. 2018


Wielka Środa 28.03.2018

godz. 19:30 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Rozpoczęcie przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Oławie (ul. Zaciszna). Zakończenie przy Sanktuarium – Prosimy o zabranie świec.

godz. 20:30 do 24:00 – możliwość spowiedzi św. w Sanktuarium

Wielki Czwartek 29.03. – Ustanowienie sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii – Przewodniczy

ks. Mateusz Wojciechowski.

godz. 18:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej.

Po Eucharystii możliwość czuwania w kaplicy adoracji

do godz. 22:00

W tym dniu nie będzie spowiedzi!

 

Wielki Piątek Męki Pańskiej 30.03. – Przewodniczy

ks. Paweł Pomarański

Czuwanie w kaplicy adoracji od godz. 8:00

od godz. 9:00 - Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

 

godz. 12:00 – Droga Krzyżowa w Sanktuarium

 

godz. 18:00 - Liturgia Męki Pańskiej

Po Liturgii możliwość czuwania przy Grobie Pańskim

do godz. 22:00 (od godz. 20 Adoracja prowadzona przez młodzież).

W TYM DNIU OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY.

Ofiary na tacę przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego.

Wielka Sobota 31.03.2018

Czuwanie przy Grobie Pańskim od godz. 8:00 do wieczornej Liturgii.

w godz. 10:00 – 14:00 (co pół godziny) święcenie pokarmów na stół wielkanocny, w Sanktuarium.

Ofiary składane na tacę, przeznaczone  na fundusz remontowy.

godz. 11:00 Poświęcenie pokarmów na Zwierzyńcu.

godz. 11:30 Poświęcenie pokarmów w Ścinawie Polskiej.

godz. 12:00 Poświęcenie pokarmów w Ścinawie.

godz. 12:30 Poświęcenie pokarmów na ul. Dzierżonia.

godz. 13:00 Poświęcenie pokarmów w kościele św. Józefa.

godz. 20:30 Liturgia Wigilii Paschalnej (rozpoczęcie przed kościołem), zakończona Procesją Rezurekcyjną – Przewodniczy Ks. Andrzej Obuchowski

Prosimy o przyniesienie świec.

 


Niedziela Wielkanocna 1.04.2018

godz. 6:00 Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego, która zostanie poprzedzona procesją dziękczynną – Przewodniczy Ks. Proboszcz.

Pozostałe msze św. o godz.:

10:00; 11:30, 13:00, 19:00; Św. Józef 12:00

Ścinawa Polska o godz. 9:30 i Ścinawa o godz. 10:45.

Nie ma mszy św. w Sanktuarium o godz.:

7:00; 8:30 i w kościele św. Józefa o godz. 8:00.

Ofiary złożone na tacę w czasie Triduum Paschalnego i w Niedzielę Wielkanocną, zostaną przeznaczone na fundusz remontowy w Parafii. Bóg zapłać.

 

Poniedziałek Wielkanocny 2.04.2018

Msze św. o godz.:

7:00; 8:30; 10:00; 11:30; 13:00 i 19:00

Kościół św. Józefa o godz. 8:00 i 12:00

Ścinawa Polska o godz. 9:30

Ścinawa o godz. 10:45

W tym dniu czytamy list Rektorów PWT i MWSD we Wrocławiu. Taca przeznaczona na potrzeby obu Uczelni.

Zapraszamy DO UCZESTNICTWA W Triduum Paschalnym!

 

Organizatorzy V Oławskiego Orszaku Trzech Króli pragną serdeczniepodziękować za wsparcie i pomoc w organizacji a szczególniedziękujemy następującym osobom:-panu burmistrzowi Tomaszowi Frischmannowi i panu starościeoławskiemu Zdzisławowi Brezdeniowi za wsparcie finansowe-panu Andrzejowi Kowalczykowi, panu Michałowi Gałęzie oraz DJRobiemu za scenę nr 2 i nagłośnienie-państwu Peregudowskim i panu Sławomirowi Kuźnickiemu zapomoc logistczną-panom Marcinowi i Romanowi Ziobrowskim za scene nr 1- panu Tomaszowi Wilgoszowi oraz Państwu Tomaszowi i MariiKaczmarkom za śpiew podczas drogi-pani Małgorzacie Gulce i wolontariuszkom ze Ścinawy Polskiej zadbanie by każdy dostał kawałek ciasta-pani Elżbiecie Zarównej i Joannie Zabłockiej wraz z młodzieżą zszkoły podstawowej nr 6-Oazie z parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła za przepiękną scenkęewangelizacyjną-rycerzom z Chorągwi Piastów Śląskich- Liturgicznej Służbie Ołtarza parafii NMP Matki Pocieszenia zadzielne noszenie flag-Królom Michałowi Jóźwiakowi, Adrianowi Haponikowi, oraz panuMariuszowi-Św rodzinie państwu Łukaszowi i Monice Pawlakom- Orkiestrze Dętej w Oławie za wspaniały koncert-policji za eskortę i dbanie o bezpieczeństwo-panu Marcinowi Walczakowi, panu Tomaszowi i panu Leszowimotocyklistom, którzy wieźli naszych króli na żelaznych wielbłądach
-Tomaszowi Rożniatowskiemu-restauracji Enklawa za wspaniałe mleko z miodem-i wszystkim innym, którzy pomogli i upiekli ciasta -parafiom NMPMatki Pocieszenia, Parafii Piotra i Pawła, parafii MiłosierdziaBożego, parafii NMP Matki Różańcowej

Wizyta duszpasterska 2018 A.D.

Początek kolędy - od poniedziałku do piątku – godz. 16; w soboty od godz. 14.

Wtorek 2.01.

ul. Kościelna, Wrocławska, Pl. Kolbe

Środa 3.01.

ul. Miarki, Krótka, Rynek 2-15

Czwartek 4.01.

ul. Rynek 16 – 39, Pl. Starozamkowy

Piątek  5.01.

ul. Pałacowa,  Brzeska 1 -25

Poniedziałek 8.01.

ul. Kościuszki, Piłsudskiego 1 – 4

Wtorek 9.01.

ul. Piłsudskiego 5 – do końca, Browarniana, 11 Listopada 1a, 3a, 1 – 5

Środa 10.01.

ul. 11 Listopada 7 – do końca

Czwartek 11.01.

ul. Żołnierza AK

Piątek 12.01.

ul. Kasprowicza 1 -17 (nieparzyste), oraz 4,6,8

Sobota 13.01.

ul. Portowa i Ścinawa Polska

Poniedziałek 15.01.

ul. Kasprowicza 10 – 24 (parzyste)

Wtorek 16.01.

ul. Kasprowicza 26 – 32, Kamienna

Środa 17.01.

ul. Dzierżonia, Miodowa, Ścinawa Polska 80, 80a, 83, Zielna

Czwartek 18.01.

ul. Wilcza, Niedźwiedzia, Borsucza, Jelenia, Zajęcza, Lisia, Zwierzyniecka

Piątek 19.01.

Ścinawa

Sobota 20.01.

Zwierzyniec Duży

Poniedziałek 22.01.

ul. Sienkiewicza, Żołnierza Polskiego, 1 Maja 1a, 3,5,7,9,9a

Wtorek 23.01.

ul. 1 Maja 13 – 45 (nieparzyste)

Środa 24.01.

ul. 1 Maja 6 – 22a (parzyste)

Czwartek 25.01.

ul. 1 Maja 24 – 38 (parzyste)

Piątek 26.01.

ul. 1 Maja 38a – 48 (parzyste), Św. Rocha, Gazowa

Sobota 27.01.

ul. Sikorskiego, Rzemieślnicza, Nowodojazdowa, Kolejowa, Spacerowa, Różana, Kwiatowa

Poniedziałek 29.01.

ul. Rybacka

Wtorek 30.01.

ul. Młyńska, ks. Janowskiego, Magazynowa

Środa 31.01.

ul. 3 Maja 3 – 21 (nieparzyste)

Czwartek 1.02.

ul. 3 Maja 23 – 53 (nieparzyste)

Piątek 2.02.

Kolędy nie ma – Święto Ofiarowania Pańskiego

Sobota 3.02.

ul. 3 Maja 8 – 18 (parzyste), Parkowa, Kolęda uzupełniająca

PLAN NABOŻEŃSTW WYPOMINKOWYCH 2017

CODZIENNIE (oprócz wtorków i niedziel)

O GODZ. 17.30
(02.11.- 23.11.)

2.11. Czwartek – Kamienna, Różana, Sikorskiego, Rzemieślnicza, Kolejowa

3.11. Piątek –11 Listopada, Sienkiewicza, Spacerowa, Partyzantów

4.11. Sobota – 3 Maja

6.11. Poniedziałek - Miarki, Młyńska, Kolbe, Św. Rocha

8.11. Środa - Rybacka, Nowodojazdowa, Ks. Janowskiego, Magazynowa

9.11. Czwartek - Kasprowicza I cz. (nr parzyste)

10.11. Piątek – Kasprowicza II cz. (nr nieparzyste)

11.11. Sobota – Piłsudskiego, Kościelna

13.11. Poniedziałek – 1. Maja I. cz. (numery parzyste)

15.11. Środa – 1. Maja II cz. (numery nieparzyste)

16.11. Czwartek - Brzeska, Browarniana, Kościuszki
17.11. Piątek - Żołnierza Pl., Parkowa, Gazowa, Kwiatowa, Żołnierza AK

18.11. Sobota - Rynek, Krótka, Wrocławska, Pl. Starozamkowy, Pałacowa

20.11. Poniedziałek – Zwierzyniecka, Zwierzyniec Duży, Zielna, Dzierżonia, Portowa

23.11. Środa - Pozostałe złożone po terminie lub spoza naszej parafii