Sanktuarium NMP Matki Pocieszenia w Oławie

1.02.2015 r. w naszym Sanktuarium gościliśmy Chór Prawosławny Oktoich. Nasi goście przygotowali oprawę muzyczną Mszy Świętej o godz. 13.00 oraz koncert kolęd. Na zakończenie Mszy Świętej swoje słowo wygłosił ks. Grzegorz Cebulski – dyrygent chóru.

Więcej…

Dzisiejsza Msza Święta o godzinie 13.00 była wyjątkowa. Oprawę liturgiczną przygotowali klerycy Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego, których gościliśmy dzisiaj przez cały dzień,

Więcej…

W naszym Sanktuarium gościliśmy kleryków Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego, którzy przyjechali wraz ze swoim opiekunem ks. Andrzejem Olejnikiem. Drodzy goście przyjechali do nas, aby wspólnie modlić się o powołania kapłańskie. Ich wizyta była również okazją do podzielenia się świadectwem życia kleryka w seminarium. Jak żyją klerycy, czym się zajmują, ile czasu poświęcają na studia i na modlitwę.

Więcej…

Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taizé już za nami. Z Oławy wyruszyły dwie grupy. Jedną opiekowała się Małgorzata Gulka, w tej grupie były również osoby niesłyszące wraz z ks. Tomaszem Filinowiczem, drugą grupą opiekował się Mateusz Kaczmarek. Nasz wyjazd przepełniony był modlitwą kanonami, w ciszy, rozważaniem Pisma Świętego. Były także warsztaty, wykłady, spotkania z ludźmi z całej Europy i wreszcie zwiedzanie Pragi. I co w tym wyjątkowego? Co sprawia, że wciąż chcemy brać udział w Pielgrzymce zaufania przez ziemię? Dla mnie było to szóste ESM i już czekam na kolejne, w przyszłym roku w hiszpańskiej Walencji.

Więcej…