Sanktuarium NMP Matki Pocieszenia w Oławie

W naszym Sanktuarium gościliśmy kleryków Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego, którzy przyjechali wraz ze swoim opiekunem ks. Andrzejem Olejnikiem. Drodzy goście przyjechali do nas, aby wspólnie modlić się o powołania kapłańskie. Ich wizyta była również okazją do podzielenia się świadectwem życia kleryka w seminarium. Jak żyją klerycy, czym się zajmują, ile czasu poświęcają na studia i na modlitwę.

Więcej…

Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taizé już za nami. Z Oławy wyruszyły dwie grupy. Jedną opiekowała się Małgorzata Gulka, w tej grupie były również osoby niesłyszące wraz z ks. Tomaszem Filinowiczem, drugą grupą opiekował się Mateusz Kaczmarek. Nasz wyjazd przepełniony był modlitwą kanonami, w ciszy, rozważaniem Pisma Świętego. Były także warsztaty, wykłady, spotkania z ludźmi z całej Europy i wreszcie zwiedzanie Pragi. I co w tym wyjątkowego? Co sprawia, że wciąż chcemy brać udział w Pielgrzymce zaufania przez ziemię? Dla mnie było to szóste ESM i już czekam na kolejne, w przyszłym roku w hiszpańskiej Walencji.

Więcej…

W niedzielne popołudnie nasze Sanktuarium NMP Matki Pocieszenia zostało wypełnione po brzegi przez fanów wspaniałej grupy muzycznej, która tego dnia przybyła do Oławy. Zespół Skaldowie przeżywał w naszej parafii pięćdziesięciolecie swojej działalności artystycznej. Koncert został zorganizowany przez Radio Rodzina, Naszą Parafię wraz z Radą odbudowy kościoła św. Józefa oraz współorganizowany przez Burmistrza Oławy i Starostę Powiatu.

Więcej…

Dnia 10.01.2015 roku w naszej parafii został zorganizowany po raz kolejny opłatek dla wszystkich chętnych parafian. W tym roku uroczystości zostały zorganizowane w hotelu Marta w Oławie. Na zaproszenie księdza proboszcza odpowiedziały różne grupy modlitewne działające przy naszej parafii.

Więcej…