Sanktuarium NMP Matki Pocieszenia w Oławie


16 I 2015 r. udało nam się zawiązać sztab ŚDM w Oławie. W jego skład weszli przedstawiciele niemal wszystkich oławskich parafii. Zamiar był celowy, gdyż chcemy podjąć współpracę na rzecz ŚDM wspólnymi siłami. Duchowym opiekunem został oficjalnie ks. Paweł Pomarański, wspierany przez proboszczów, obecnych na spotkaniu.

Naszą ideą jest stworzenie stałego harmonogramu spotkań modlitewnych, przygotowujących do duchowego udziału w ŚDM w 2016 r. Dlatego też, idąc dalej pragniemy zaangażować do współpracy przedstawicieli wspólnot, działających przy parafiach, katechetów oraz wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się w jakikolwiek sposób przyczynić do organizacji ŚDM, promocji naszego miasta lub po prostu zrobić dobry uczynek.


Udało nam się zorganizować modlitwę w duchu Taizé w Sanktuarium, wziąć udział w sztafecie na basenie, podczas I urodzin Term Jakuba, w poniedziałek (23 II) odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu do parafii p. w. śś. Ap. Piotra i Pawła przygotowaną przez Odnowę w Duchu Świętym.

 

Więc drodzy Młodzi- ciałem i duchem- bo to dla Was są organizowane Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r., nie zastanawiajcie się dłużej, czy się nadajecie, czy się odnajdziecie w tym przedsięwzięciu, czy jesteście za młodzi czy za starzy, bo jeżeli tylko macie ręce gotowe do pracy, głowę pełną pomysłów i chęć niesienia pomocy innym przez aktywny udział w życiu Kościoła w Polsce, to GORĄCO ZAPRASZAMY!


Najnowsze informacje na facebooku

ŚDM - Oława

Oraz na stronie internetowej:

ŚDM - Oława


ŚDM Wrocław