Sanktuarium NMP Matki Pocieszenia w Oławie

 

6. Niedziela po Zmartwychwstaniu Pańskim 21.05.2017r.

 1. 1. Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność Artystom Polskiego Teatru Historii za wystawiony w dniu dzisiejszym spektakl muzyczny Santo Subito - w hołdzie Janowi Pawłowi II.
 2. 2. Dzisiaj po każdej mszy św. LSO będzie rozprowadzać obrazki Serca Jezusowego z modlitwą. Ofiary złożone do puszek przy tej okazji, bardzo pomogą w organizacji wakacyjnego wyjazdu nad morze. Zwracamy się z prośbą o wspomożenie nas w przygotowaniu tego wielkiego dzieła poświęconego dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Bóg zapłać!
 3. 3. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.
 4. 4. Przyszła niedziela, to Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. To dzień wielkich wydarzeń dla naszej wspólnoty. I. komunia św. odbędzie się na mszach św. o godz. 10 i 11.30. Prosimy Parafian niezainteresowanych bezpośrednio uroczystością, o wybranie innej godziny mszy św. Spowiedź dla dzieci w piątek 26. maja od godz. 15.30: SP nr 1 i 2. i od godz. 16.30: SP nr 5 i Ścinawa Pl. W tą samą niedzielę o godz. 13, zostanie odprawiona msza św. prymicyjna ks. Łukasza Radomskiego. Święcenia kapłańskie przyjmie on w sobotę 27. maja o godz. 10 w Archikatedrze Wrocławskiej. Organizowany jest autobus na wyjazd do Wrocławia na święcenia, w cenie 20 zł. Wyjazd w sobotę sprzed Sanktuarium o godz. 8.30. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Zachęcamy, aby skorzystać z tej formy dojazdu. Pamiętajmy w modlitwie o naszych diakonach.
 5. 5. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży naszej Parafii przez O. Bp. Jacka Kicińskiego, w sobotę 3. czerwca, na mszy św. o godz. 18.30 (msza św. w tym dniu zostanie przesunięta o pół godziny później). Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w majowe piątki po mszy wieczornej. W piątek 26. maja na spotkanie zapraszamy także Rodziców młodzieży.
 6. 6. W najbliższy piątek, obchodzimy Dzień Matki. Będziemy pamiętać w modlitwie o wszystkich mamach: żyjących, wypraszając im potrzebnych łask; i umarłych, modląc się dla nich o szczęście wieczne w Niebie. W tym dniu rozpoczniemy także nowennę przed Zesłaniem Ducha Św.
 7. 7. Msza św. w intencji Rodziny Radio Maryja, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 13.
 8. 8. Bezpłatne komputerowe badanie wzroku odbędą się w przychodni Ewa-Med., w dniu 29. maja w godzinach od 11 do 13. Bliższe informacje na plakacie.
 9. 9. W sobotę 3. czerwca będziemy w naszej Parafii gościć Relikwie Św. Jana Pawła II z Sanktuarium z Krakowa (sutanna papieska, ampułka z krwią i inne pamiątki). W tym dniu specjalna msza okolicznościowa o godz. 12 i zakończenie mszą św. z udziałem O. Bp. Jacka o godz. 18.30. Gorąco zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem Św. Papieża Polaka.
 10. 10. Zapraszamy do udziału w kolejnej nocnej pieszej, pokutnej pielgrzymce z Konina do Lichenia w sobotę 3. czerwca. Informacje na tablicy ogłoszeń.
 11. 11. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna w Oławie we współpracy ze Starostwem Powiatowym, organizuje cykl wykładów dla rodziców, małżonków i dziadków pt.” 7 kroków do szczęśliwej rodziny.” Wykłady odbędą się jeszcze 6. czerwca. Wstęp bezpłatny, szczegóły na plakacie.
 12. 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Bóg zapłać wszystkim wspierającym duchowo i materialnie naszą Parafię.

Proboszcz - ks. Tomasz Czabator

 

5. Niedziela po Zmartwychwstaniu Pańskim 14.05.2017r.

 1. 1. Składamy Bóg zapłać za złożone dzisiaj na tacę ofiary, które przeznaczymy w całości na spłatę zobowiązań finansowych za remont kościoła św. Józefa.
 2. 2. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odprawiane są codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 18.30.
 3. 3. Dzisiaj po każdej mszy św. możemy nabyć u Przedstawicieli Edycji św. Pawła, egzemplarze Pisma św., oraz Ewangeliarze – modlitewniki z tekstami Pisma św. na każdy dzień w cenie 10 zł.  Jest to dla nas zachęta abyśmy częściej sięgali po Słowo Boże.
 4. 4. We wtorek przypada Święto Św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
 5. 5. Kolejna przymiarka poprawionych strojów komunijnych dla dzieci, w najbliższy piątek 19. maja po próbie śpiewu dla dzieci.. Będzie też możliwość zakupu dodatków komunijnych.
 6. 6. Specjalistyczna Poradnia Rodzinna w Oławie we współpracy ze Starostwem Powiatowym, organizuje cykl wykładów dla rodziców, małżonków i dziadków pt.” 7 kroków do szczęśliwej rodziny.” Wykłady odbędą się 20. maja i 6. czerwca. Wstęp bezpłatny, szczegóły na plakacie.
 7. 7. Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Św. odbędzie się na Jasnej Górze w sobotę 20. maja. Wyjazd o godz. 5.30.
 8. 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach kolejnych urodzin św. Jana Pawła II. Na mszach św. o godz. 8.30, 10 i 11.30 odbędzie się spektakl muzyczny pt. Santo Subito – w hołdzie Janowi Pawłowi II. Będzie to widowisko, które za pomocą 11. utworów obrazuje drogę do świętości JP II. W przyszłą niedzielę LSO będzie rozprowadzać obrazki Serca Jezusowego z modlitwą. Ofiary złożone przy tej okazji pomogą w organizacji wakacyjnego wyjazdu nad morze.
 9. 9. Uroczystość I. komunii św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 28 maja na mszach św. o godz. 10 i 11.30. Spowiedź dla dzieci w piątek 26. maja od godz. 15.30. W tą samą niedzielę o godz. 13, zostanie odprawiona msza św. prymicyjna ks. Łukasza Radomskiego. Święcenia kapłańskie przyjmie on w sobotę 27. maja o godz. 10 w Archikatedrze Wrocławskiej (zaproszenie dla Parafian jest wywieszone na tablicy ogłoszeń). Organizowany jest autobus na wyjazd do Wrocławia na święcenia w sobotę, w cenie 20 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Pamiętajmy w modlitwie o naszych diakonach.
 10. 10. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży naszej Parafii przez O. Bp. Jacka Kicińskiego, w sobotę 3. czerwca, na mszy św. o godz. 18.30 (msza św. w tym dniu zostanie przesunięta o pół godziny do przodu). Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w majowe piątki po mszy wieczornej. W sobotę 26. maja na spotkanie zapraszamy także Rodziców młodzieży.
 11. 11. Bezpłatne komputerowe badanie wzroku odbędą się w przychodni Ewa-Med., przy ul. Chrobrego 64a, w dniu 29. maja w godzinach od 11 do 13.
 12. 12. Zapraszamy do udziału w kolejnej nocnej pieszej, pokutnej pielgrzymce z Konina do Lichenia w sobotę 3. czerwca. Informacje na tablicy ogłoszeń.
 13. 13. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Oławie, zaprasza do włączenia się w działania Stowarzyszenia. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 14. 14. Parafia św. Krzyża w Brzegu organizuje w lipcu pielgrzymkę do Fatimy, La Salette, Lourdes, Santiago i Barcelony. Informacje na plakacie.
 15. 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Proboszcz - ks. Tomasz Czabator

 

I. Niedziela Przygotowania Paschalnego – 5.03.2017r.

 1. 1. Zapraszamy do uczestnictwa w katechezach neokatechumenalnych skierowanych do młodzieży i dorosłych, które pomagają odkryć Pana Boga w naszym życiu. Odbywać się one będą w poniedziałki i w środy o godz. 18.45 w naszym Sanktuarium.
 2. 2. Możemy nabyć jeszcze świece wielkopostne. Świece te można wykorzystać zapalając je w czasie indywidualnej modlitwy, oraz w czasie nabożeństw wielkopostnych w Sanktuarium. Ofiara, jako jałmużna wielkopostna, to dar na rzecz LSO naszej Parafii i Scholii dziecięcej, którzy zbierają środki na wakacyjny wyjazd nad morze. Dziękujemy za każdy dar.
 3. 3. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dorosłych o godz. 11.30 (potem Msza św. o 12 – z tej racji nie będzie mszy i wystawienia w kościele św. Rocha) i o godz. 17.30. Dla dzieci i młodzieży (szczególnie dla dzieci przygotowujących się do I. Komunii św. i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania) o godz. 16.30. Rozważania będą przygotowywane przez uczniów szkół naszej parafii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedziele o godz. 18.
 4. 4. Kurs przedmałżeński w naszej Parafii rozpocznie się dzisiaj o godz. 16 w salce na plebani. Będzie on trwał przez 4 kolejne niedziele.
 5. 5. Dzień dawcy szpiku kostnego dla 6. letniego Bartka i innych chorych potrzebujących przeszczepu, odbywa się w dzisiejszą niedzielę w godzinach od 9 do 16 na terenie Term Jakuba w Oławie. Zachęcamy, aby zarejestrować się i poddać kwalifikacji. Szczegóły na plakacie.
 6. 6. Od najbliższej środy zapraszamy na spotkania kręgu biblijnego. Odbywają się one w salce na plebani o godz. 18.45.
 7. 7. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczymy na spłatę zobowiązań za remont kościoła Św. Józefa. Do puszek zaś, decyzją Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej, będą zbierane ofiary na pomoc misjom, na budowę szkół, szpitali, dożywianie głodnych dzieci na misjach.
 8. 8. Dzieci I. komunijne i ich Rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 11.30 i po niej na spotkanie formacyjne.
 9. 9. Przy wyjściu z kościoła możemy do skarbon składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 10. 10. Duszpasterstwo pielgrzymkowe przy naszej Parafii, zaprasza na wielkopostną pielgrzymkę pokutną (autokarową), do Sośnicy k/Kątów Wroc., do Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Św. Wyjazd w sobotę 18. marca o godz. 10 sprzed Sanktuarium. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 11. 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 12. 12. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają duchowo i materialnie naszą Parafię i kościół św. Józefa.

Ks. Tomasz Czabator – Proboszcz

 

VIII. Niedziela w ciągu roku – 26.02.2017r.

 1. 1. Zapraszamy do uczestnictwa w katechezach neokatechumenalnych skierowanych do młodzieży i dorosłych, które pomagają odkryć Pana Boga w naszym życiu. Odbywać się one będą w tym tygodniu w poniedziałek i wyjątkowo w czwartek o godz. 18.45 w naszym Sanktuarium.
 2. 2. Rozpoczynamy Nabożeństwo 40. godzinne przed Wielkim Postem. Dzisiaj od godz. 14 do 19 adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. W poniedziałek i we wtorek adoracja od godz. 7 do mszy św. wieczornej. Nie będzie adoracji w kościele św. Rocha.
 3. 3. W środę popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Sanktuarium o 6.30, 9, 11, 16.30 – dla dzieci, 18 (będziemy modlić się w czasie tej mszy św. za Żołnierzy Wyklętych, a po mszy udamy się pod pomnik) i 20. W Ścinawie Polskiej o 17, a w Ścinawie o 18. W ten dzień obowiązuje nas post ścisły. W ten dzień będziemy rozprowadzać świece wielkopostne przygotowane dla naszego Sanktuarium. Świece te można wykorzystać zapalając je w czasie indywidualnej modlitwy, oraz w czasie nabożeństw wielkopostnych w Sanktuarium. Ofiara, jako jałmużna wielkopostna, to dar na rzecz LSO naszej Parafii i Scholii dziecięcej, którzy zbierają środki na wakacyjny wyjazd nad morze. Dziękujemy za każdy dar.
 4. 4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dorosłych o godz. 11.30 (potem Msza św. o 12 – z tej racji nie będzie mszy i wystawienia w kościele św. Rocha) i o godz. 17.30. Dla dzieci i młodzieży (szczególnie dla dzieci przygotowujących się do I. Komunii św. i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania) o godz. 16.30. Rozważania będą przygotowane przez uczniów szkół naszej parafii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedziele o godz. 18.
 5. 5. 1. marca, wznawia działalność Specjalistyczna Poradnia Rodzinna przy naszej Parafii. Można skorzystać z porad prawnika, psychologa, doradcy życia rodzinnego i duszpasterza. Dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Oławie, porady są bezpłatne. Zapisy do Specjalistów telefonicznie w poniedziałek i wtorek (27 i 28.02.) od godz. 16 do 17. Nr dostępny w gablocie.
 6. 6. We wtorek 28 lutego przypada 23. rocznica śmierci ks. Prałata Jana Janowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 7. 7. W tym tygodniu przypadają: I. czwartek miesiąca. Wieczorna msza św. w intencji o nowe powołania i za powołanych, oraz w int. LSO naszej Parafii i Ich Najbliższych, po mszy spotkanie. I. piątek miesiąca – spowiedź rano przed mszą św. i od godz. 16 do 18. W ten dzień zapraszamy kandydatów do bierzmowania na mszę św. o godz. 18, a po niej na spotkanie. I. sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. O godz. 12 msza św. ANSNMP. I. niedziela miesiąca – msza św. w intencji Żywego Różańca o godz. 8.30, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 8. 8. Kurs przedmałżeński w naszej Parafii rozpocznie się w niedzielę 5. marca o godz. 16 w salce na plebani. Będzie on trwał przez 4 kolejne niedziele. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 9. 9. Dzień dawcy szpiku kostnego dla 6. letniego Bartka i innych, odbędzie się w przyszłą niedzielę 5. marca w godzinach od 9 do 16 na terenie Term Jakuba w Oławie. Zachęcamy, aby zarejestrować się i poddać kwalifikacji, aby w ten sposób pomóc potrzebującym. Szczegóły na plakacie.
 10. 10. Kolejna nocna, piesza pokutna pielgrzymka z Konina do Lichenia, odbędzie się w najbliższą sobotę 4 marca. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 11. 11. Duszpasterstwo pielgrzymkowe przy naszej Parafii, zaprasza na wielkopostną pielgrzymkę pokutną (autokarową), do Sośnicy k/Kątów Wroc., do Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Św. Wyjazd w sobotę 18. marca. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 12. 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
 13. 13. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają duchowo i materialnie naszą Parafię i kościół św. Józefa.

Ks. Tomasz Czabator – Proboszcz