Sanktuarium NMP Matki Pocieszenia w Oławie

 

XII Niedziela zwykła w ciągu roku – 25.06.2017r.

 1. 1. W tym tygodniu we wtorek przeżywamy wspomnienie NMP Matki Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na wieczorne nabożeństwo o godz. 17.30. W czwartek przypada Uroczystość Śśw. Ap. Piotra i Pawła. Msze św. w Sanktuarium wg porządku codziennego. O godz. 9 dodatkowa msza św. w Sanktuarium. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o Biskupie Rzymu – Papieżu Franciszku. Ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Parafia Śśw. Apostołów zaprasza nas na sumę odpustową o godz. 18, którą sprawował będzie ks. dr Bolesław Orłowski.
 2. 2. Nab. czerwcowe odprawiane są codziennie do piątku włącznie po mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 18.30.
 3. 3. W sobotę 1.07. o godz. 16, odbędzie się Uroczystość poświęcenia odbudowanego po pożarze kościoła św. Józefa. Poświęcenia dokona Metropolita Wrocławski J.E. Ks. Abp Józef Kupny. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym wielkim i radosnym wydarzeniu. Nie wszyscy niestety będą mogli wejść do środka kościoła, gdyż jest on za mały, aby nas pomieścić, ale przed budynkiem będą ustawione krzesła i całą Eucharystię będziemy mogli obserwować na telebimie. Wcześniej, o godz. 15.30 ks. Abp, dokona poświęcenia wspólnego pomnika kapłanów oławskich na Starym Cmentarzu.
 4. 4. W przyszłą niedzielę 2. lipca o godz. 16 zostanie odprawiona w kościele św. Józefa msza św., jako dziękczynienie za odbudowę. Będziemy się modlić za naszego ks. Proboszcza (także z okazji Imienin) i za ks. Pawła Cembrowicza. W czasie mszy zaśpiewa chór Cantus Olaviensis.
 5. 5. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy wakacyjny porządek sprawowania sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź w dni powszednie i w niedziele WYŁĄCZNIE 20 MINUT PRZED MSZĄ ŚW. Osoby, które chcą skorzystać z sakramentu pokuty, prosimy aby przychodziły odpowiednio wcześniej.
 6. 6. W dzisiejszym wydaniu Niedzieli możemy przeczytać artykuł o naszym kościele św. Józefa. Zachęcamy do nabywania.
 7. 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 12 msza św. ANS NMP.
 8. 8. 2. sierpnia wyruszy z Katedry Wrocławskiej XXXVII Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę, pod hasłem „Idźcie i głoście”. Zapraszamy do wzięcia udziału w niej, oczywiście w grupie zielonej-oławskiej. Zapisy rozpoczną się pod koniec lipca.
 9. 9. Zapraszamy do udziału w kolejnej nocnej pieszej, pokutnej pielgrzymce z Konina do Lichenia w sobotę 1. lipca. Informacje na tablicy ogłoszeń.
 10. 10. Biuro Radio Maryja organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która odbędzie się 9. lipca. Chętnych zapraszamy do Biura we wtorki w godzinach od 16 do 17:30, oraz od poniedziałku do piątku po mszach św. wieczornych w Biurze. Koszt pielgrzymki 45 zł. Wyjazd o godz. 5 (rano).
 11. 11. Zachęcamy dzieci do rozwiązywania zadań w naszej parafialnej gazetce. Prawidłowe odpowiedzi należy złożyć w zakrystii. Na zwycięzców losowania czekają nagrody.
 12. 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Bóg zapłać wszystkim wspierającym duchowo i materialnie naszą Parafię i kościół św. Józefa.

Proboszcz - ks. Tomasz Czabator

 

XI Niedziela zwykła w ciągu roku – 18.06.2017r.

 1. 1. Poprzez święte rekolekcje rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie czas przygotowania do poświęcenia kościoła św. Józefa,. Witamy wśród nas, ks. Kan Pawła Cembrowicza, Proboszcza Archikatedry Wrocławskiej, który przewodzi naszym duchowym ćwiczeniom. Dzisiaj nauka rekolekcyjna na każdej mszy św. w Sanktuarium. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na godz. 9 i 18. Ofiary złożone na tacę we wtorek przeznaczone będą dla O. Rekolekcjonisty, jako podziękowanie. We wtorek o godz. 20.30 w kościele św. Józefa odbędzie się uroczyste poświęcenie ambony, paramentów liturgicznych i szat kapłańskich. W środę o godz. 9 – msza św. dziękczynna na zakończenie rekolekcji. Zapraszamy serdecznie do licznego udziału. Od poniedziałku do środy nie będzie mszy św. i wystawienia Najświętszego Sakramentu w kościele św. Rocha. Poświęcenie kościoła św. Józefa – w sobotę 1. lipca o godz. 16.
 2. 2. Składamy Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz Państwa Olczyków ze Ścinawy Polskiej, którzy ucierpieli w wyniku pożaru. Zebraliśmy kwotę 5675 zł.
 3. 3. Nab. czerwcowe odprawiane są codziennie po mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 18.30.
 4. 4. Trwamy w tzw. Oktawie Bożego Ciała. Codziennie, do czwartku włącznie, po mszy św. wieczornej, procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. W czwartek zakończenie Oktawy i procesja do czterech ołtarzy przy naszym Sanktuarium. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy LSO, wspólnoty do niesienia feretronów i sztandarów, oraz dzieci sypiące kwiatki. Na zakończenie poświęcenie ziół i wianków.
 5. 5. W piątek 23. czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. jak w dzień powszedni. Po mszy wieczornej, uroczyste nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 6. 6. W sobotę 24. czerwca obchodzimy Uroczystość Św. Jana Chrzciciela – patrona Archidiecezji.
 7. 7. LSO, Schola dziecięca i dzieci naszej Parafii, w najbliższą sobotę wyjadą nad morze na „Wakacje z Panem Bogiem.” Wyjazd o godz. 21.30. Powrót w piątek 30.06.
 8. 8. Od przyszłej niedzieli 25.06. rozpoczynamy wakacyjny porządek sprawowania sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź w dni powszednie i w niedziele WYŁĄCZNIE 20 MINUT PRZED MSZĄ ŚW. Spowodowane jest to urlopem kapłanów w tym okresie.
 9. 9. Zapraszamy do udziału w kolejnej nocnej pieszej, pokutnej pielgrzymce z Konina do Lichenia w sobotę 1. lipca. Informacje na tablicy ogłoszeń.
 10. 10. Biuro Radio Maryja organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która odbędzie się 9. lipca. Chętnych zapraszamy do Biura we wtorki w godzinach od 16 do 17:30. Koszt pielgrzymki 45 zł. Wyjazd o godz. 5 (rano).
 11. 11. Zachęcamy dzieci do rozwiązywania zadań w naszej parafialnej gazetce. Prawidłowe odpowiedzi należy złożyć w zakrystii. Na zwycięzców losowania czekają nagrody.
 12. 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Bóg zapłać wszystkim wspierającym duchowo i materialnie naszą Parafię i kościół św. Józefa.

Proboszcz - ks. Tomasz Czabator

 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 11.06.2017r.

 1. 1. Dzisiejsza niedziela, to Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po każdej mszy św. będziemy mogli dziś złożyć do puszek swój dar na pomoc dla Państwa Olczyków ze Ścinawy Polskiej, którzy stracili swoje mienie w wyniku pożaru. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.
 2. 2. Składamy Bóg zapłać za złożone na tacę ofiary, które przeznaczymy na prace remontowe w Parafii.
 3. 3. Nab. czerwcowe odprawiane są codziennie po mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 18.30.
 4. 4. W tym tygodniu, we wtorek przypada 13. dzień miesiąca i kolejny dzień Wielkiej Nowenny Fatimskiej. O godz. 17 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 17:15 - różaniec fatimski i nowenna, po niej msza św. i procesja Maryjna wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 5. 5. W czwartek 15. czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę z wyjątkiem mszy św. o godz. 11.30, której nie będzie. Po mszy św. o godz. 10, którą odprawi nasz praktykant – ks. Neoprezbiter Marcin Malinowski, wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Zakończenie przy par. Miłosierdzia Bożego, gdzie ks. Marcin udzieli chętnym prymicyjnego błogosławieństwa. Na filiach msze św.: w kościele św. Rocha o godz. 8, w Ścinawie Polskiej o godz. 9:30 i w Ścinawie o godz. 10.
 6. 6. Od piątku do następnego czwartku codzienna procesja eucharystyczna wokół kościoła, po mszy św. wieczornej. Zapraszamy LSO, wspólnoty parafialne do niesienia feretronów i sztandarów, oraz dzieci sypiące kwiatki.
 7. 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje przygotowujące nas do Uroczystości poświęcenia kościoła św. Józefa. Potrwają one do środy włącznie. Poprowadzi je Proboszcz Archikatedry Wrocławskiej – Ks. Paweł Cembrowicz.
 8. 8. Zapraszamy do udziału w kolejnej nocnej pieszej, pokutnej pielgrzymce z Konina do Lichenia w sobotę 1. lipca. Informacje na tablicy ogłoszeń.
 9. 9. Biuro Radio Maryja przy naszym Sanktuarium organizuje Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która odbędzie się 9. lipca. Chętnych zapraszamy do Biura we wtorki w godzinach od 16 do 17:30. Koszt pielgrzymki 45 zł. Wyjazd o godz. 5 (rano).
 10. 10. Do nabycia prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny, do których dołączony jest śpiewnik na procesję Bożego Ciała. Jest również nowy numer Sanktuarium Oławskiego. W naszej parafialnej gazetce jest znany i lubiany kącik dla najmłodszych. Zachęcamy, aby dzieci w zakrystii składały poprawnie rozwiązane zadania. Na zwycięzców czekają nagrody.
 11. 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Bóg zapłać wszystkim wspierającym duchowo i materialnie naszą Parafię i kościół św. Józefa.

Proboszcz - ks. Tomasz Czabator

 

 

Zesłanie Ducha Świetego – 4.06.2017r.

 1. 1. Dzisiejsza niedziela, to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po każdej mszy św. będziemy mogli nabyć audiobooki i książki - w sam raz na prezent, do posłuchania podczas podróży samochodem, czy wykonywania prac domowych. Kupując je wspieramy produkcję nowych filmów ze znanymi ludźmi na ważne tematy.
 2. 2. Swoją ofiarą możemy dzisiaj wesprzeć budującą się Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Dar serca można składać do skarbon wystawionych przy wyjściu z kościoła.
 3. 3. Jutro, tj. w poniedziałek 5. czerwca, drugi dzień świąteczny, obchodzony w Kościele ku czci NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu wyłącznie w Sanktuarium o godz. 6:30; 9 i 18. Nie będzie mszy w kościele św. Rocha.
 4. 4. Nab. czerwcowe odprawiane są codziennie po mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 18.30.
 5. 5. W tym tygodniu przypada I. środa miesiąca. Msza św. zbiorowa za zmarłych w Sanktuarium o godz. 9. Nie będzie mszy św. i wystawienia Najświętszego Sakramentu w kościele św. Rocha.
 6. 6. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. jak w dzień powszedni.
 7. 7. Wspólnota Apostolatu Margaretka z par. Miłosierdzia Bożego w Oławie organizuje w sobotę 10. czerwca wyjazd autokarowy do Kalwarii Zebrzydowskiej na pielgrzymkę i modlitwę za kapłanów. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 8. 8. W imieniu mieszkańców wsi Ścinawa Polska zwracamy się z wielką i serdeczną prośbą o pomoc dla Rodziny, która ucierpiała w wyniku pożaru. 29. maja ogień strawił dom zamieszkiwany przez wielopokoleniową rodzinę. Rodzina ta straciła dach nad głową i ogromną część dobytku. Chcemy pomóc w wyremontowaniu ich domu i przywróceniu im poczucia bezpieczeństwa. Dlatego w całej Oławie, w Parafiach i nie tylko, organizujemy zbiórkę na rzecz poszkodowanych. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. wolontariusze będą stać z puszkami przy naszym kościele. Mile widziana jest także pomoc firm i instytucji, które mogłyby czynnie pomóc w remoncie. Dziękujemy za okazane serce.
 9. 9. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowe w Parafii i na spłatę długów za remont kościoła św. Józefa.
 10. 10. Zapraszamy do udziału w kolejnej nocnej pieszej, pokutnej pielgrzymce z Konina do Lichenia w sobotę 1. lipca. Informacje na tablicy ogłoszeń.
 11. 11. W naszej parafialnej gazetce jest znany i lubiany kącik dla najmłodszych. Zachęcamy, aby dzieci w zakrystii składały poprawnie rozwiązane zadania. Na zwycięzców czekają nagrody.
 12. 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Bóg zapłać wszystkim wspierającym duchowo i materialnie naszą Parafię i kościół św. Józefa.

Proboszcz - ks. Tomasz Czabator

 

Czerwiec 2017
BuaXua Calendar