Sanktuarium NMP Matki Pocieszenia w Oławie

 

XI Niedziela w ciągu roku – 17.06.2018r.

 1. 1. Dziękujemy O. Tomaszowi Niedzieli, za dzisiejszą posługę duszpasterską.
 2. 2. Ksiądz Neoprezbiter Dariusz Zyśk, nasz tegoroczny praktykant, odprawi mszę św. prymicyjną i udzieli specjalnego błogosławieństwa, dzisiaj o godz. 13. Zapraszamy do udziału. Ks. Dariusz, dekretem ks. Abp. będzie nam służył pomocą duszpasterską w miesiącu lipcu.
 3. 3. Zapraszamy do udziału w  nab. czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W tygodniu są one odprawiane po mszach wieczornych, a w niedziele – o godz. 18.30.
 4. 4. W najbliższy piątek, kończy się rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży. Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11:30.
 5. 5. Wyjazd dzieci i młodzieży na Wakacje z Panem Bogiem w Bieszczady, w najbliższą sobotę 23.06. o godz. 5, sprzed kościoła.
 6. 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość św. Jana Chrzciciela, patrona naszej Archikatedry Wrocławskiej i Archidiecezji Wrocławskiej.
 7. 7. Spowiedź niedzielna w czasie wakacji, a także w tygodniu, odbywać się będzie ok. 15 minut przed mszą św. Spowodowane jest to urlopami księży.
 8. 8. Duszpasterstwo pielgrzymkowe przy naszej Parafii informuje, że pielgrzymka do Gietrzwałdu, św. Lipki i Wilna, nie odbędzie się z powodu braku chętnych. Osoby zapisane, które wpłaciły należność, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej, w celu odebrania pieniędzy. Aktualne są jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Lourdes i Paryża we wrześniu br. Zapisy do końca sierpnia w kancelarii parafialnej.
 9. 9. Biuro Radia Maryja przy Sanktuarium organizuje wyjazd na Ogólnokrajową Pielgrzymkę Rodziny Radia na Jasnej Górze, w niedzielę 8 lipca. Zapisy w Biurze Radia we wtorki od godz. 16 do 17.45. Koszt 40 zł. Dla dzieci i młodzieży przewidziana zniżka. Wyjazd 8 lipca o godz. 5 sprzed kościoła.
 10. 10. Do nabycia prasa katolicka. Stałe pozycje: Niedziela, Gość Niedzielny, oraz Mały Gość dla dzieci.
 11. 11. Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Dziękujemy za ofiary, duchowe i materialne, na rzecz naszej Parafii.

ks. Tomasz Czabator - Proboszcz

 

 

X Niedziela w ciągu roku – 10.06.2018r.

 1. 1. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom, za każdy dar serca składany na potrzeby naszej Parafii, szczególnie za ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone na fundusz remontowy. Dziękujemy za wykonywane prace przy naszym kościele i plebani. Wyrażamy też podziekę za finansową pomoc w organizacji wyjazdu wakacyjnego dla dzieci. Naszą wdzięczność odwzajemniamy modlitwą.
 2. 2. Zapraszamy do udziału w  nab. czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W tygodniu są one odprawiane po mszach wieczornych, a w niedziele – o godz. 18.30.
 3. 3. W najbliższą środę przypada 13. dzień czerwca – wspomnienie objawień fatimskich. O godz. 17 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 17:15 Różaniec fatimski, następnie msza św. i po niej procesja z figurą M. Bożej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
 4. 4. W najbliższą sobotę 16.06. obchodzimy 5. rocznicę ingresu J.E. Ks. Abp. Józefa Kupnego. O godz. 11 w Archikatedrze Wrocławskiej zostanie odprawiona Uroczysta Eucharystia dziękczynna za posługę pasterską ks. Abp. Pamiętajmy w modlitwach o czcigodnym Jubilacie. W tym dniu również nasi ministranci i lektorzy, po rocznym przygotowaniu, zostaną promowani przez Metropolitę wrocławskiego: do stopnia ministranta Słowa Bożego (Józef Peregudowski, Patryk Sandryk, Jakub Świerzko i Dominik Juźków), oraz do stopnia ceremoniarza (Maciej Kisiel i Jakub Adwent). Gratulujemy i życzymy wytrwałości i gorliwości w pełnieniu zadań i posług.
 5. 5. Ksiądz Neoprezbiter Dariusz Zyśk, nasz tegoroczny praktykant, odprawi mszę św. prymicyjną i udzieli specjalnego błogosławieństwa, w przyszłą niedzielę 17.06. o godz. 13. Zapraszamy do licznego udziału. Ks. Dariusz, dekretem ks. Abp. będzie nam służył pomocą duszpasterską w miesiącu lipcu.
 6. 6. Już dzisiaj informujemy, że spowiedź niedzielna w czasie wakacji, odbywać się będzie ok. 15 minut przed mszą św. Spowodowane jest to urlopami księży.
 7. 7. Duszpasterstwo pielgrzymkowe przy naszej Parafii informuje, że pielgrzymka do Gietrzwałdu, św. Lipki i Wilna, nie odbędzie się z powodu braku chętnych. Osoby zapisane, które wpłaciły należność, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej, w celu odebrania pieniędzy. Aktualne są jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Lourdes i Paryża we wrześniu br. Zapisy do końca sierpnia w kancelarii parafialnej.
 8. 8. Biuro Radia Maryja przy Sanktuarium organizuje wyjazd na Ogólnokrajową Pielgrzymkę Rodziny Radia na Jasnej Górze, w niedzielę 8 lipca. Zapisy w Biurze Radia we wtorki od godz. 16 do 17.45. Koszt 40 zł. Dla dzieci i młodzieży przewidziana zniżka. Wyjazd 8 lipca o godz. 5 sprzed kościoła.
 9. 9. Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

ks. Tomasz Czabator - Proboszcz

 

Niedziela Trójcy Świetej – 27.05.2018r.

 1. 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość I. Komunii św. w naszej parafii. O godz. 10 do komunii przystąpią dzieci ze Szkół nr 1 i 2, a o godz. 11:30 ze Szkół nr 5 i Ścinawy Polskiej, oraz ze szkół spoza parafii.
 2. 2. Uroczyste obchody 15. lecia koronacji Cudownego Obrazu NMP Matki Pocieszenia, odbędą się we wtorek 29.05. o godz. 18. Przewodniczyć im będzie O. Bp Jacek Kiciński CMF, który również będzie uczestniczył w nabożeństwie nowennowym. W tym dniu zostanie udzielony młodzieży naszej Parafii, oraz parafii sąsiednich, sakrament bierzmowania.
 3. 3. W czwartek 31. maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (tzw. Boże Ciało). Msze św. w tym dniu o godz. 7, 8.30, 10, 13 i 19. W kościele Św. Józefa tylko o godz. 8, w Ścinawie Polskiej o godz. 9.30 a w Ścinawie o godz. 11.30. W tym dniu zamanifestujemy swoją wiarę, uczestnicząc w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie centralnej procesji mszą św. o godz. 10 przy kościele Śśw. App. Piotra i Pawła. Następnie procesja przejdzie w kierunku naszego Sanktuarium, skąd udamy się do Parafii Miłosierdzia Bożego. Procesje eucharystyczne w ramach oktawy, w naszej parafii od piątku do następnego czwartku,  po mszach wieczornych.
 4. 4. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych ku czci NMP, które odprawiane są w naszej parafii: dzisiaj o godz. 18.30, od poniedziałku do środy o godz. 17:30. W czwartek nab. Majowe w ramach procesji Bożego Ciała. Od piątku, 1.06. rozpoczynamy nab. czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane po mszach wieczornych.
 5. 5. W tym tygodniu przypada: I. piątek miesiąca – spowiedź rano przed mszą św. i po południu od godz. 16 do 18. Msza św. wieczorna w int. ANSPJ. I. sobota – odwiedziny chorych od godz. 9. Msza św. w int. ANS NMP o godz. 12. I. niedziela – msza św. w int. Żywego Różańca, o godz. 8.30, a po niej zmiana tajemnic różańcowych.
 6. 6. Rocznica I. Komunii św. dla dzieci klas IV, przypada w niedzielę 3 czerwca na mszy św. o godz. 11:30. Zachęcamy wszystkie dzieci, aby wraz z najbliższymi skorzystały ze spowiedzi I. piątkowej, jako przygotowanie do rocznicy.
 7. 7. Duszpasterstwo pielgrzymkowe przy naszej Parafii zaprasza na dwie pielgrzymki: Bliższe informacje na tab. ogłoszeń. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 8. 8. Kolejna nocna, piesza pokutna pielgrzymka z Konina do Lichenia w sobotę 2. czerwca. Inf. na tab. ogł.
 9. 9. Warsztaty Kompetencji Rodzicielskich, organizowane przez naszą Poradnię Rodzinną, odbędą się 6. czerwca w godz. 17 – 19 w Domu Parafialnym. Temat spotkania: Obowiązki domowe.
 10. 10. Biuro Radia Maryja przy Sanktuarium organizuje wyjazd na Ogólnokrajową Pielgrzymkę Rodziny Radia na Jasnej Górze, w niedzielę 8 lipca. Zapisy w Biurze Radia we wtorki od godz. 16 do 17.45. Koszt 40 zł. Dla dzieci i młodzieży przewidziana zniżka. Wyjazd 8 lipca o godz. 5 sprzed kościoła.
 11. 11. Archidiecezjalne rekolekcje charyzmatyczne, odbędą się w dniach  9 – 10 czerwca br. we wrocławskiej Hali Orbita. Gościem specjalnym będzie O. John Bashobora. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 12. 12. Po każdej mszy św. do nabycia majowy numer Sanktuarium Oławskiego, a w nim m.in: artykuły Maryjne, relacje z Triduum Paschalnego, kącik dla dzieci. Zachęcamy do kupowania.
 13. 13. Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii.

ks. Tomasz Czabator - Proboszcz

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018r.

 1. 1. Dzisiejsza  niedziela, to Niedziela Zesłania Ducha Św. Dziękujemy Polskiemu Teatrowi Historii, który w czasie mszy św. o godz. 8:30; 10 i 11.30, w muzycznej opowieści ukazał nam najważniejsze wydarzenia naszego Narodu.
 2. 2. W dniu jutrzejszym obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – II dzień Zielonych Świąt. Msze św. jak w dzień powszedni. O godz. 9 w kościele św. Józefa i o godz. 18 w Sanktuarium - msza z kazaniem.
 3. 3. W czwartek 24 maja, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w sobotę 26. maja - Dzień Matki. W tym dniu w naszej modlitwie, Najlepszej Matce Maryi, polecać będziemy wszystkie Mamy, oraz nowo wyświęconych kapłanów.
 4. 4. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Majowych ku czci NMP, które odprawiane są w naszej parafii: od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 a w niedziele o godz. 18:30. Kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Zadbajmy o sumienne wypełnienie przykazań kościelnych, zobowiązujących, aby przynajmniej raz w roku przystąpić do tych sakramentów.
 5. 5. Kandydaci do bierzmowania mają swoje ostatnie obowiązkowe spotkania, w najbliższy poniedziałek i piątek, po mszy św. wieczornej.
 6. 6. Uroczystość I. Komunii św. w naszej parafii będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę 27 maja. O godz. 10 do komunii przystąpią dzieci ze Szkół nr 1 i 2, a o godz. 11:30 ze Szkół nr 5 i Ścinawy Polskiej, oraz ze szkół spoza parafii. Spowiedź dla dzieci i ich najbliższych w sobotę 26.05 o godz. 9, oraz II tura od godz. 10 do 11. W tym tygodniu kontynuujemy próby dla dzieci w kościele, według porządku podanego przez katechetów. Rocznica I. Komunii św. dla dzieci klas IV, przypada w niedzielę 3 czerwca na mszy św. o godz. 11:30. Prosimy, aby Parafianie nie zainteresowani bezpośrednio uroczystościami komunijnymi, wybrali dla siebie inną godzinę Eucharystii.
 7. 7. Uroczyste obchody 15. lecia koronacji Cudownego Obrazu NMP Matki Pocieszenia, odbędą się we wtorek 29.05. o godz. 18. Przewodniczyć im będzie O. Bp Jacek Kiciński CMF. W tym dniu zostanie udzielony młodzieży naszej Parafii, sakrament bierzmowania.
 8. 8. Duszpasterstwo pielgrzymkowe przy naszej Parafii zaprasza na dwie pielgrzymki: 1. Pielgrzymka do Gietrzwałdu, Wilna i Warszawy Zapisy do końca maja. 2. Pielgrzymka do Lourdes, Sanktuarium Cudownego Medalika w Paryżu. Bliższe informacje na tab. ogłoszeń. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 9. 9. Zapraszamy do udziału w kolejnej nocnej, pieszej pokutnej pielgrzymce z Konina do Lichenia w sobotę 2. czerwca. Informacje na tablicy ogłoszeń.
 10. 10. Archidiecezjalne rekolekcje charyzmatyczne, odbędą się w dniach  9 – 10 czerwca br. we wrocławskiej Hali Orbita. Gościem specjalnym będzie O. John Bashobora. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 11. 11. Zespół Szkół Salezjańskich we Wrocławiu, ogłasza nabór do nowopowstałych szkół. Info. na plakacie
 12. 12. Po każdej mszy św. do nabycia najnowszy numer Sanktuarium Oławskiego, a w nim m.in: artykuły Maryjne, relacje z Triduum Paschalnego, kącik dla dzieci. Zachęcamy do kupowania.
 13. 13. Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii.

ks. Tomasz Czabator - Proboszcz